1. När jag var 11 år gömde jag ett gäng teckningar innanför en vägg som mina föräldrar byggde i hopp om att en dag bli en känd konstnär. Jag tänkte att det skulle bli ett roligt fynd om någon öppnade den där väggen om 100 år.
2. Jag har ramlat igenom isen en gång när jag liten. Det var grunt så att jag bottnade, men ändå svårt att ta sig upp.
3. Jag kollar helst på serier om det är någon snygg skådis med.
4. SMÄM betyder Sara Mattsson Älskar Människor.
5. Jag sover utan kudde.
6. Jag spänner mina käkarna när jag sover (dock inte om jag sover utan kudde).
7. Jag är en extrem nattuggla och får nästan ångest varje kväll då det är dags att gå och lägga sig.
8. Om jag fick välja sista måltid skulle jag valt en pizza i Rom med fyra sorters ostar.
9. Jag är besatt av halsband.
10. Jag knarkar musik och mitt senaste fynd är den här låten.
Enormt vackra grejer till Kosta Boda (igen=)) Gömde ett kladdkakerecept bakom en tegelvägg en gång, vem blir inte glad för det liksom? haha
Åh, ja det hade man ju blivit jätteglad för :)
Tack! <3<3
Hah, jag har nog aldrig reflekterat över vad SMÄM stått för ^^ Kul att få veta, det var otippat!
Nä, förkortningen blev ju inte aktuell längre efter att jag gifte mig, men namnet får hänga med ändå :)
Kanske ska tipsa nuvarande ägare om att riva den där väggen. :)
Hihi, det är nog rätt fula teckningar :D
Vilken rolig lista! Ska jag med göra! Tack för senaste kommentaren! Gjorde min dag att få några ord från dig! Jag beundrar ju dig!
Do it :) Kram!
Men åh! Coolt med punkt 1! Att du blir känd är ingen tvekan om!
Och punkt 4, TACK! :D Alltid undrat! :D
:):) yup, så är det. Den blev ju inaktuell efter att jag gifte mig men Smäm fick hänga med ändå :)